Megtaláltam-e magam a választott szakmámban?

Osztályfőnökként feltettem a kérdést a félév értékelésekor, hogy a szeptembertől idáig eltelt időszakban, hogy érzik magukat iskolánkban, megtalálták- e számításaikat és legfőképpen szeretik-e a kiválasztott szakmájukat. Pincérnek és számítógép szerelőnek tanulnak.

A gyerekek elmondása szerint, jól érzik magukat az iskolánkban.

A számítógép szerelők csak pozitívan nyilatkoztak, főleg a gyakorlati képzést élvezik, szerelhetnek, karbantarthatnak, javíthatnak. Az új szakmai tantárgyak elméleti része okozott némi nehézséget, de mára már az sem. Jó volt hallani, hogy mennyire szeretik szakmájukat.

A pincér tanulók szintén a gyakorlati képzést szeretik jobban, különösen a látványosabb műveleteket, például a flambírozást.

Amiért szeretik, az Ő megfogalmazásukban „ ….olyan elegáns szakma……”

Nekik is szintén nehézséget okoz az elméleti rész, főleg a Vendéglátó vállalkozás, nehezen tanulható, tartalma és mennyisége miatt is.

Azon leszünk, hogy a következő félévben, még jobban megszeressék szakmájuk, a nehézségeket igyekszünk kiküszöbölni.

Gellai Katalin   osztályfőnök