Szakma Kiváló Tanulója Versenyen vettek rész eladó tanulóink

Szakma Kiváló Tanulója Versenyen vettek rész eladó tanulóink

A végzős eladó tanulóink 2020. január 14-én vettek részt Békéscsabán az SZKTV elődöntőjén. Békés megye 35 versenyzőjéből három tanuló (Gódi Gábor Károly, Rafael Erika Fanni és Szarka Roxána) képviselte iskolánkat az írásbeli megmérettetésen. A feladatok összeállítása komplex volt, amely átfogta az eladó képzés teljes tananyagát. Így számot kellett adni az élelmiszer- és vegyiáru, a ruházati és a műszaki áruismeret mellett az eladástani és a kereskedelmi ismeretekből. Az elméleti ismeretek mellett a gyakorlati ismeretekre is szükség volt ahhoz, hogy jó eredményt érjen el valaki a tanulóink által közepesnek ítélt feladatsoron. Bízunk abban, hogy lesz továbbjutó tanulók, de a részvétel biztos, hogy segítette a versenyzők szakmai vizsgára való felkészülését.

Földi Zoltán