Úszóverseny

Idén rendeztük meg első és egyben rendhagyó úszóversenyünket. A helyszín a Dévaványai Strandfürdő és Gyógyászat volt. Fiatal tanulóinknak nem egymás legyőzésében, hanem saját képességük bizonyításában kellett helyt állniuk. A feladat 150 méter folyamatos leúszása volt, bármilyen, általuk ismert úszásnemben. A távot 9 diák teljesítette. Reméljük, jövőre még többen csatlakoznak ehhez a listához.
Középiskolánk sajátossága-specialitása, hogy szeptemberben és május-júniusban a testnevelés órák egy részét medencékben töltjük. A sport által kifejtett hatások pedig mind-mind fejlesztik a testet-lelket. Olyan nevelési lehetőségeink vannak – többek közt – ilyenkor, mint a test edzése, higiéniára nevelés, fürdőkultúra elsajátítása, rekreációs módszerek megismerése, a stressz oldása, egymás elfogadása.
Gratulálok a résztvevőknek, és a Most Megúsztuk után tavasszal következik a Most Lefutottuk verseny.

Dévaványa, 2019. szeptember 16.
Jónás Tibor
testnevelő, gyógytornász-fizioterapeuta