Lépések a munka világába

2019.04.16-án iskolánkban látogattak a BM Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának munkatársai. Végzőseinknek tartottak tájékoztatást az iskola elhagyás utáni munkaerő-piaci szolgáltatásokról, egészségbiztosításról. Szó esett még a 2019. évre tervezett képzésekről és gyakornoki programról.

Később Nagy Gabriella előadása következett, melyben megtudhattuk a biztonságos munkavállalás első lépéseit itthon, ill. külföldön. Hasznos információt találhatunk az European Employment Services- eures.europa.eu és az npk.hu oldaláról, köztük az önéletrajzról, az europass bizonyítványokról, álláskeresésről, ill. továbbtanulásról és nyelvtanfolyamokról külföldön. 

Rakovszky Teréz szaktanár

 

Iskolánk végzősei egy nagyon tartalmas előadáson vehettek részt a keddi nap folyamán. Számunkra a legfontosabb dolog volt a téma, vagyis a munkavállalás, hiszen nagyon rövid időn belül kilépünk a nagybetűs életbe. A felnőttlét küszöbén állva nagyon hasznos volt az előadás, öröm hogy ilyet is biztosítanak számunkra. 

Tolnai Klaudia végzős tanuló