Mert dévaványai diáknak lenni jó!

IMG_3291Mozgalmas hetet zárt maga mögött a középiskola tantestülete és diáksága. November 25-én nyílt napon fogadtuk a környékről és a településről érkező, szakmai kínálatunk felől érdeklődő diákokat. Az osztálytermeket szakmaszigetekké alakítottuk át, és ott vártuk a nyolcadikosokat. Elmondtuk, hogy miért érdemes az adott szakmát és a dévaványai középiskolát választani. Az aulában szakmakínálatunkról készítettünk installációt, különös figyelmet szentelve a változásokra is. A 2016/2017-es tanévtől az eddigi szakközépiskola elnevezést szakgimnáziumként kell a továbbiakban hívni. A diákok érettségit kapnak a képzés végén, de heti 1 napon a szépészet, a vendéglátóipar, az ügyviteli titkár és a kereskedelmi ágazat szakmai alapozó tantárgyait tanulják. A szakközépiskola elnevezés az eddigi szakiskolai képzést jelenti. Diákjaink a hegesztő, kőműves, eladó, pincér, szociális gondozó és ápoló, számítógép-szerelő és karbantartó, falusi vendéglátó szigeteken beszéltek az államilag támogatott, ösztöndíjas szakmákról, elhelyezkedési lehetőségeikről is leendő diáktársaiknak.

E napon került sor felújított iskolaépületünk ünnepélyes átadására is (digitális tábla, nyílászáró, hőszigetelés korszerűsítése), melyre EU-s támogatás keretében kerülhetett sor. A rendezvényt megtisztelte Dankó Béla országgyűlési képviselő úr, városunk és közintézményeink vezetői, valamint a felújításban résztvevő vállalkozások képviselői is.

Az ünnepélyes szalagátvágás után vendégeink is ellátogattak tanktermeinkbe, ahol betekintést nyerhettek a nálunk folyó szakmai munkába.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden közreműködőnek azért, hogy ilyen korszerű, 21. századi intézményben tanulhatunk és dolgozhatunk.

A diákönkormányzat vezetősége

IMG_3170 IMG_3172 IMG_3174 IMG_3177 IMG_3184 IMG_3189 IMG_3196 IMG_3210 IMG_3223 IMG_3253 IMG_3261 IMG_3267 IMG_3300 IMG_3305 IMG_3318 IMG_3330 IMG_3332